W jaki sposób rozwój techniki wpływa na naszą egzystencję?

Postęp techniki, jaki miał miejsce w ciągu ubiegłych kilkudziesięciu latek zapewnił zmniejszenie wielu urządzeń. Skorzystało na tym zarówno społeczeństwo, jak i produkcja przemysłowa czy organizacje rządowe oraz wojsko. 1 z gałęzi, która ożywia największą ciekawość typowego gościa jest szpiegostwo. Wynika to pewnie z wizerunku szpiega który upowszechniony został za pośrednictwem dziesiątków filmów mówiących o ponadczasowej walce szpiegów z ludźmi, jacy chcą zawładnąć światem.
Aczkolwiek sporo z gadżetów które są przedstawione w tego typu filmach to wciąż wyłącznie fikcja scenarzystów to poniektóre z nich są od paru lat w powszechnym użyciu. Idealnym tego wzorem jest pluskwa telefonu. Każdy z nas wie do czego został stworzony i że jest wykorzystywany przez rozmaite służby. Mało kto aczkolwiek zdaje sobie sprawę na co detalicznie zezwala takie rozwiązanie. Postarajmy się to w kilku słowach zrecenzować, gdyż bieżąca technologia zezwala na sporo więcej niż jedynie słuchanie cudzych rozmów. Do szpiegowania możemy użyć specjalnego oprogramowania, które bez trudu zakupimy w wielu sklepach specjalizujących się w tego rodzaju asortymencie i oprogramowaniu. Pozwala ono nie jedynie na podsłuchiwanie konwersacji ale również na ich zapis, pobieranie wiadomości SMS i magazynowaniu treści na temat wszystkich przedsięwzięć klienta podsłuchiwanego telefonu. Podsłuch telefonu nie musi od razu kojarzyć się z działalnością rządu policji.

W szeregu przypadkach użytkowany jest on do inspekcji pracowników (którzy muszą być o tym poinformowani w przeciwnym razie jest to bezprawne) czy opieki nad nieletnim. Nagrane konwersacje możemy bez wysiłku odsłuchać używając peceta albo innego telefonu. Dodatkowo program tego typu może sięgnąć po nadajnik GPS, jaki znajduje się bez mała w każdym telefonie komórkowym i określić jego lokalizację, z dokładnością do kilkunastu metrów. Jak doświadczamy możliwości jest bez liku i co najistotniejsze posiadamy do nich dojście. Warto pomnieć, że szpiegowanie jest bezprawne i o ile nie mamy na nie zezwolenia powinniśmy dokładnie zastanowić się czy jest należytym posunięciem. Na nieszczęście łatwo idzie narobić se kłopotów przez takie działanie. Pamiętajmy dodatkowo, że jeśli zdecydujemy się na podsłuchiwanie bliskich nam osób możemy bezwarunkowo utracić ich wiarę w nas. Bądźmy więc przezorni i nie działajmy pod wpływem ekscytacji. Zawżdy zastanówmy się dwa razy zanim podejmiemy wolę. Musimy również pomnieć o pewnej rzeczy, jeśli my podsłuchujemy kogoś, bardzo prawdopodobne, że ktoś podsłuchuje nas. Zawsze pomnijmy o tym, że wszystko działa w obie strony.

Comments are closed.